Renk eşitleyici makyaj nedir? Nasıl yapılır? | HER GÜN İÇİN BİLGİ

Renk eşitleyici makyaj nedir? Nasıl yapılır?

Güzellik bloggerlarının, yüzlerinin farklı bölgelerine farklı renklerde kapatıcılar uygulamalarının bir nedeni var. Bu rengarenk görünüm, yeni bir güzellik akımı değil: Renk eşitleyici makyaj. Renk eşitleyici makyaj, tüm cilt kusurlarını gizleyerek, kusursuz bir ten görünümüne kavuşmana yardımcı oluyor. Eğer bu konu hakkında fazla bilgiye sahip değilsen endişelenme. Bu yazımızda renk eşitleyici makyaj ile ilgili bilmen gereken her şeyi açıklıyoruz.

 

Renk eşitleyici makyajı açıklamak için, öncelikle ilkokuldaki resim derslerini hatırlamanı istiyoruz. Renk tekerinin karşısındaki zıttı olan renkleri hatırla. Her bir renk karşısındaki rengi nötrler. Renk eşitleyici makyaj, işte tam da bu mantıktan yola çıkıyor.

 

 

Olası cilt sorunlarını bir düşünelim; kızarıklıklar, koyu halkalar, sivilce izleri, solgun görünüm… Şimdi renk tekerine geri dönelim. Eğer cildinde kızarıklıklar varsa kırmızının karşıt rengi yeşil olduğu için bu kısımları yeşil kapatıcı ile gizleyeceğiz. Eğer göz altında koyu halkalar varsa, şeftali tonlarındaki kapatıcını tercih etmelisin. Cildindeki koyu lekeleri aydınlatmak içinse mor kapatıcıyı kullanmalısın.

 

Maybelline New York Master Camo Kapatıcı Paleti’ni deneyebilirsin. Cilt kusurlarını nötrlemek için yeşil ve turuncu tonlar, cildindeki kusurları kapatman için kapatıcı tonları ve 2 aydınlatıcı tonu içeren bu palet, cildindeki tüm kusurları gizlemene ve kusursuz bir ten görünümü elde etmene yardımcı oluyor. 

 

KAYNAK

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir